Aroniová štáva - 100% - 0,6 l

Kód: 0982
108 Kč / ks 93,91 Kč bez DPH 108 Kč / 1 ks
Vyprodáno, vyberte si jiný náš výrobek, který je skladem
Položka byla vyprodána…

100% aroniová šťáva, bez přidaných konzervantů. Šťáva je lisovaná za studena, pasterována.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

posílení imunitního systému přírodní cestou

Aronie, které se také přezdívá černá jeřabina, obsahuje prospěšné látky – antioxidanty, bioflavonoidy, třísloviny, vitamíny, rutin, tyto se příznivě podílejí na snížení krevního tlaku, útlumu bolesti, zvýšení pružnosti a pevnosti cév i posílení imunitního systému.

O ARONII

TEMNOPLODEC ČERNÝ Aronia melanocarpa
Hlavní prospěch pro člověka představují aroniové plody.

Aronie pochází ze Severní Ameriky, odkud ji do Evropy dovezl V.I. Mičurin. V Československu se jejím šlechtěním v šedesátých letech minulého století zabývala šlechtitelská stanice Velké Losiny, která vyšlechtila odrůdu Nero. Odrůda Nero se rozšířila do Německa, Polska a dalších zemí, jen u nás doma se její pěstování moc neujalo. V současné době je její největší Evropský producent Polsko, odkud se vyváží hlavně do Německa, kde se zpracovává a distribuje do dalších zemí. Díky výzkumům jejich účinků na lidské zdraví se její pěstování rozvíjí v zemích bývalé Jugoslávie a v Bulharsku.

Aronie je středně hustý, kulovitý keř, dorůstající výšky 2-4m. Jde o druh nenáročný na půdu ani na klima. Je samosprašný a začíná plodit velmi brzy (3-4rok), Jeho plody jsou černé malvičky velké asi jako krách, rostoucí v okolíku. Kvete v květnu bílým květy a dozrává koncem srpna. Její plody nesprchávají a vydrží na keři do zimy.

CO ARONIE OBSAHUJE?

Aronie má plody s velkým množstvím fyziologicky cenných látek*.

JÓD

Plody bez semen obsahují kolem 40 mikrogramů jódu na 100 g. Jód přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k udržení normálního stavu pokožky, k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.

DRASLÍK

Draslík přispívá k normální činnosti nervové soustavy, přispívá k normální činnosti svalů, přispívá k udržení normálního tlaku krve.

VÁPNÍK

Vápník je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí.

HOŘČÍK

Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, přispívá k normální psychické činnosti, .

VITAMIN C

Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév.

VITAMÍN B2

Riboflavin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, přispívá k normální činnosti nervové soustavy, přispívá k udržení normálních červených krvinek.

VITAMÍN B6

Vitamin B6 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.

NIACIN

Niacin přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, přispívá k udržení normálního stavu sliznic, přispívá k normální psychické činnosti.

ŽELEZO

Železo přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí.

FOSFOR

Fosfor je potřebný pro zdravý růst a vývoj kostí u dětí.

PEKTIN

Pektiny přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. (příznivého účinku se dosáhne při přívodu 6 g pektinů denně.)
Konzumace pektinů s jídlem přispívá k omezení nárůstu hladiny glukózy v krvi po tomto jídle. (příznivého účinku se dosáhne konzumací 10 g pektinů jakožto součásti jídla.)

zdroje:
http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=36997
http://www.aronieprozdravi.cz/o-aronii/
http://www.mzcr.cz/Verejne/dokumenty/seznam-schvalenych-a-zamitnutych-zdravotnich-tvrzeni_7579_2643_5.html

 

Složení

  • aroniová štáva 100%

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Aronie
Záruka: min. 30 dní
Hmotnost: 0.7 kg
Složení: aroniová štáva 100%
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
1x
3
2x
2
2x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: